تبلیغات
درمان اعتیاد؛وب لژِیون آقای سعیدآبیار(لژیون سوم شعبه شادآباد) - برداشتی از سی دی خوی وحشی یا خوی وحشی گری به قلم مسافر هادی
کد جاوا اسکریپت
درمان اعتیاد؛وب لژِیون آقای سعیدآبیار(لژیون سوم شعبه شادآباد)
آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


لژیون سوم شعبه شادآباد به کمک راهنمایی آقای سعید آبیار
این وبلاگ به هدف ارایه تجربیات درمان تدریجی اعتیـاد، ارایه مقـالات علمـی و سایر مطالب مختلف شکل گرفته است این وبلاگ به شخص خـاصی تعلق ندارد، شما هم می توانید از این مطالب استفاده کرده و از اخبار کنگره 60 نمایندگی شادآباد لژیون سوم بهره برداری نمایید.

مدیر وبلاگ : مسافر پیمان
نویسندگان
<-->


بنام قدرت مطلق الله
سلام دوستان هادی هستم یک مسافر
خوی وحشی یا خوی وحشی گری
سوال پیش میاد که چی میشه که یه انسان با تلاشهایی که در زندگی انجام میده ،کوشش بر بار میشینه و برعکس چطور میشه که انسان دیگری با تلاشهایی که میکنه حتی چند برابر بیشتر اما به نتیجه و به بار نمیشیند؟
در جهان بینی بابت همین قضیه صحبت شده و مقوله های مختلف به عنوان موانعی که باعث میشه انسان در زندگیش به خواسته هاش نرسد مطرح شده مانند(منیت و شِرک و کِبر)...
برای مطالعه ادامه نوشته به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

بنام قدرت مطلق الله
سلام دوستان هادی هستم یک مسافر
خوی وحشی یا خوی وحشی گری
سوال پیش میاد که چی میشه که یه انسان با تلاشهایی که در زندگی انجام میده ،کوشش بر بار میشینه و برعکس چطور میشه که انسان دیگری با تلاشهایی که میکنه حتی چند برابر بیشتر اما به نتیجه و به بار نمیشیند؟
در جهان بینی بابت همین قضیه صحبت شده و مقوله های مختلف به عنوان موانعی که باعث میشه انسان در زندگیش به خواسته هاش نرسد مطرح شده مانند(منیت و شِرک و کِبر)
حالا واسه توضیح بیشتر میخوام که از طبیعت الگو بگیریم و تصویری داشته باشیم چون هروقت تصویر وجود داشته باشه بهتر و راحت تر میشه هرموضوعی رو درک کرد.
طبیعت به غیر از اینکه برای ما الهام بخش بوده،درختان رو میبینیم که تقریبا کاری که انجام میدن برای حفظ زندگی انسان و تمامی موجودات حیاتی هستش،یعنی وجود درختان یه امر ضروری و کارهاشون بسیار مفیده.مثلا:
مقدار زیادی اکسیژن تولید میکنه که این اکسیژن غیر از اینکه به مصرف بقیه موجودات زنده میرسه ،یه لایه حفاظتی درست میکنه و بازتابش های خورشید رو میتونه دفع بکنه و گیاهان سبز یا هرجا که پوشش سبز وجود داشته باشه در آنجا میشه دید که دمای هوا خیلی معتدله و علتش اینه که خورشید وقتی به زمین میتابه اگر زمین از جنس خاک باشه مقدار زیادی انرژی خورشید جذب خاک و به سرعت به انرژی حرارتی تبدیل میشه و باعث بالا رفتن دما در اون محدوده میشه یا میشه گفت همین پوشش سبز جلوگیری میکنه از جذب انرژی نور خورشید بصورت حرارتی و یه مقدار زیادش رو منعکس میکنه و برمیگردونه و یه مقدار دیگرشو تبدیل میکنه به فرایند فتوسنتز یا تولید اکسیژن و مواد غذایی.

یخ ها هم در روی زمین همینکار رو میکنن یعنی هر جا یخ باشه آنها هم کارشون انعکاس و مثل آینه عمل کردند مثلا برای دانشمندان سوال بود که چطور با محاسبات انجام شدشون در قطب شمال یخ هایی که باید آب میشدن چگونه خیلی سریع تر از اون چیزی که مدنظر داشتن آب شدن.

و در جواب متوجه شدن که خود آب شدن یخ پوشش زمین رو تغییر میده و اون خاصیت آینه ای رو از بین میبره.بنا بر این سرعت گرم شدن زمین میره بالا تر .
خیلی از خوراکیهایی که امروزه استفاده میکنیم تنوع در میانشان بسیاره مثل هلو که ۵۰ مدل و گردو که هزاران مدل ازش روی زمین وجود ذره و سوال پیش میاد که آیا ۱۰ هزار سال پیش خوراک عدس بوده یا آلبالو و گیلاس وجود داشتن اگر بودن به چه شکل بودن؟

جواب اینه که نه نبودن یا اگه بودن به احتمال زیاد به شکل امروزی نبودن.حتی ممکنه خیلی از این میوه ها یا گیاهان در همین ۲۰۰_۳۰۰سال اخیر که فقط و فقط میتونه کار آدمیزاد باشه شکل گرفتن که انسان با دانش خودش این رو پرورش داده مثلا خود تریاک به شکل الان نبوده یعنی خود خشخاش اول به صورت وحشی و بعدا آمده و اهلی شده.
یعنی آدمها با دانششون آمدن گیاهان و میوه ها رو اهلی کردن و همین گیاهان اول وجود داشتن اما بصورت محدود و معدود یعنی دو سه خاصیت بیشتر نداشتن که کاربردی و به درد بخور نبوده‌.
پس در واقع اون گیاهان هیچ تقصیری بخاطر وحشی گری خودشون نداشتن چون در شرایطی زندگی میکردن که برای اینکه بتونن به حیات و زندگی خودشون ادامه بدن باهم میجنگیدن و دائما با گیاهان اطراف خودشون برای اینکه نور خورشید رو از هم بدزدن با شرایط سخت در حال مبارزه بودن.باز هم سوال پیش می آید که انسان یا باغبان چکار کردن؟

جواب اینه که اونا این گیاهان رو در شرایط خاص پرورش دادن و کاری کردن که درخت از حدی به درخت دیگری نزدیک نشود چون سایه درختان مزاحم یکدیگر شده .نتیجه میگیریم که در جنگل خوی وحشی گری وجود داره اما در باغی که باغبان شکل میده درختان به صورت اهلی هستند.

در انسان ها چگونه خوی وحشی گری وجود دارد؟
انسان هم دائما در حال جنگیدن با خودش و اطرافیانش و افکارش و آدمهای دیگر است.برای اینکه بودنش را تثبیت کند و در مقابل انسان های دیگری هم هستند که هیچ مشکلی با اطرافیانشان ندارند و حرکت میکنند که مفید باشند و ثمر و خاصیت و همیشه در حال رشد و از خودشان تولید داشته باشند

اگر انسان مربی و معلم داشته باشد مثل درختی که باغبان داشته مثمر ثمز خواهد بود.پس انسان اول باید درون خودش را اهلی کند تا راهنما بتواند به او کمک کند

در نگاه اول به صورت انسان ها همه اهلی به نظر می آیند و در حد دید اول با خود میگوییم که چه انسان خوب و شریفی و وقتی با او همراه میشویم میفهمیم که اشتباه کردیم.یعنی در ظاهر بله و چشم گوی خوبی است ولی در باطن کار خود را میکند مثل خیلی از کسانی که ابتدای ازدواج خوشحال از انتخاب خود و در آینده پشیمون که فرد مورد انتخابشون در درون فقط کار خود را قبول دارد و انجام میدهد.

انسانها وقتی از درون مشکل دارند ویترین خود را درست میکنند که دیگران متوجه جهنم درونشان نشوند.ولی برعکس کسانی که درون سالمی دارند ممکنه ظاهری سخت و سفتی داشته باشند اما این ظاهر برای اینه که کسی به بهشت درونشون آسیبی نرسونه.

برای اینکه بفهمیم که آدم خوب و اهلی هستیم باید ببینیم که تولید و زایش و خلق داریم یا فقط حرف میزنیم.گاهی انسان ها درگیر مدرک و تحصیلات و .... میشوند که باید ببینیم آیا این مدرک و تحصیلات باعث به بار نشستن چیزی شده و تولیدی دارد ویا فقط یک مدرک بلا استفاده است.

از نشانه های انسان اهلی اینه که کاری با دیگران نداره و خودش رو درگیر قیاس با دیگران نمیکنه و کار خودشو انجام میده  و عشق و لذتی از انجام کارش میبره صد در صد محکوم به پیروزی هستش.
بنابر این اگر انسان بخواهد اهلی شود باید تزکیه و پالایش را از درون خود آعاز کند و اگر میخواد چیزی را کسب کند و به دانشش بیفزاید باید یاد بگیرد زود عصبی نشود و ناراحت نشود و از صفات بد دوری کند که اگر از این موارد دوری کند یعنی ظرفیت و استحقاق بدست آوردن را دارد.
انسان باید همیشه از طبیعت درس و الگو بگیره چون طبیعت الهام بخش است.
نوع مطلب : خلاصه نویسی و برداشت از سی دی ها، 
برچسب ها : برداشتی از سی دی خوی وحشی یا خوی وحشی گری به قلم مسافر هادی،
لینک های مرتبط :
مسافر پیمان
پنجشنبه 1396/09/16
چهارشنبه 1396/11/11 10:21 قبل از ظهر
سلام خداقوت هادی عزیز بسیار زیبا و عالی بیان نموده اید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
به وبلاگ لژیون سوم شعبه شادآباد(کمک راهنما آقای سعید آبیار) خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل